ODKRYCIA

Co nam mówi woda o szczęśliwym życiu? Badania Masaru Emoto.

Słyszałaś o kontrowersyjnych badaniach japońskiego naukowca Masaru Emoto? Załóżmy, że wszystko posiada swoją energię: każde słowo, ich zestaw (np. utwór muzyczny, wiersz, modlitwa), ale też obrazy, miejsca, my sami. Ciężko w to uwierzyć, prawda? Niby tak trudno zobaczyć jej bezpośredni wpływ na nasze życie! Jednak doktor Emoto znalazł sposób na ujawnienie tajemniczej, z pozoru niewidzialnej energii. W swoich eksperymentach badał jej wpływ na… wodę. W jaki sposób?

Eksperyment

Wszystko zaczęło się od zamrożenia próbek wody z różnych źródeł (kran, górski strumień, jezioro w pobliżu miasta, itd.). Podczas obserwacji kryształów pod mikroskopem okazało się, że źródło wody ma ogromny wpływ na jego kształt! Im czystsza woda, tym bardziej wzór był regularny, symetryczny, podobny do płatków śniegu. Niesamowite, prawda?

W kolejnych etapach badań korzystano z wody destylowanej. Na próbki takiej samej wody przyklejano kartki z różnymi słowami (np. „kocham”, „nienawidzę”), następnie obserwowano je po zamrożeniu. W podobny sposób badano wpływ muzyki, czy obrazów. Chyba domyślacie się wyników badania… :) Słowa, zwroty negatywne, muzyka przepełniona gniewem i agresją tworzyły brzydkie, chaotyczne wzory. Z kolei pozytywne słowa, radosna muzyka sprawiała, że kryształy stawały się po prostu piękne, harmonijne.

Wnioski

Kiedy w obliczu badań doktora Emoto uświadomimy sobie, że nasze ciało składa się z prawie 80% z wody – wnioski są oczywiste. Szczęście w naszym życiu ściśle zależy od tego, czym się otaczamy. Mało tego – szczęście ludzi dookoła zależy od tego, co my im dajemy. Jesteś tym, co jesz. Z kim przystajesz, takim się stajesz. Te nauki są znane od lat, jednak rzadko traktujemy je poważnie. Przecież to wszystko brzmi co najmniej magicznie. Jednak mówię Ci, coś w tym jest!

Od kiedy zaczęłam zwracać uwagę na to, co jem, co widzę, co czytam, czego słucham, gdzie przebywam – wyraźnie widzę, że te wszystkie aspekty mają szalony wpływ na moje samopoczucie! Takie świadome życie jest niestety związane z ogromnym wysiłkiem polegającym na konsekwencji oraz radykalizmie. Ja jednak wyznaję zasadę pierwszego kroku. Jeśli masz cel (a to już sukces), jednak nie wiesz, jak go osiągnąć – zrób pierwszy krok. Wobec badań Emoto – może wprowadź w swoim domu zakaz przeklinania? Albo chociaż przyczep w widocznym miejscu karteczkę z hasłem „Kocham Cię!” lub „Jesteś wspaniała!”. To bardzo dobry kierunek zmian.


Emoto opisał swoje badania w książce Woda. Obraz energii życia. Sięgnij po nią, jeśli chcesz poznać szczegóły eksperymentu. Więcej informacji o badaniach znajdziesz też np. tutaj.

A na koniec zobacz kilka przykładów kryształów Emoto…

masaru emoto woda z Lourdes
woda z Lourdes
masaru emoto zabiję cię
zabiję cię
masaru emoto Adolf Hitler
Adolf Hitler
masaru emoto dziękuję
dziękuję
masaru emoto Matka Teresa
Matka Teresa
masaru emoto woda przed modlitwą
woda przed modlitwą
masaru emoto woda po modlitwie
woda po modlitwie
masaru emoto miłość
miłość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *